Return to site

2500 powodów dla mostu na Zaporze

Wysłaliśmy poniższą petycję w sprawie Mostu na Zaporze do Hanny Gronkiewicz Waltz, Prezydent m.st. Warszawy

Szanowna Pani Prezydent,

Zwracamy się z prośbą o rozpoczęcie działań zmierzających do budowy przeprawy przez Wisłę łączącej dzielnicę Wawer i dzielnicę Wilanów czyli tzw. Mostu na Zaporze.

Dzielnica Wawer jest największą dzielnicą Warszawy, a do obsługi ruchu samochodowego w kierunku ścisłego centrum miasta służy tak naprawdę jedynie Most Siekierkowski. Most ten jest obecnie najbardziej obciążonym mostem w Warszawie, przy średniej liczbie pojazdów na dobę przekraczającej 110 tysięcy pojazdów. Każda stłuczka na trasie siekierkowskiej powoduje ogromne problemy komunikacyjne dla mieszkańców Wawra.

W niedługim czasie budowany będzie most w południowej części dzielnicy Wawer w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy, ale przeprawa ta będzie miała jednak głównie charakter tranzytowy i nie będzie atrakcyjnym przejazdem dla mieszkańców Wawra. W dalszym ciągu największą „dziurę” na Wiśle jeśli chodzi o mosty stanowić będzie obszar dzielnicy Wawer.

Problemy komunikacyjne dzielnicy Wawer może rozwiązać planowana od dawna Trasa i Most na Zaporze. Jest to najbardziej wyczekiwana przez mieszkańców dzielnicy Wawer inwestycja.

Liczymy na Pani wsparcie!

 

Do petycji załączona była lista dwóch i pół tysiąca powodów przesłanych nam przez mieszkańców, dla których powinien powstać Most na Zaporze.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly